Chci se zúčastnit

Každoročně je v rámci sítě AEGEE možno si vybrat z nabídky přibližně 70 “letních univerzit” pořádaných anténami napříč Evropou.

Pokud jsi se rozhodl/a, že chceš zažít nejlepší léto svého života, pak nezbývá, než se přihlásit! Jak na to, ti napoví následující kroky:

1) staň se členem AEGEE-Praha (podrobný návod v sekci Staň se členem)

2) navštiv oficiální web Summer University zde, přečti si o projektu více a vyber si, na kterou letní se vydáš

3) vyplň přihlášku, napiš motivační dopis (návod níže)

4) čekej na výsledky – pokud jsi přijatý/á raduj se a začni balit; pokud ne, nezoufej, vždy je šance přihlásit se na jinou SU na Open Cal

* podmínkou pro možnost přihlásit se na SU je členství v AEGEE a účast na pravidelných členských schůzkách či tréninkovém kurzu pro nováčky (LTC)

 

Motivační dopis

Motivační dopis je nezbytnou součástí přihlašovacího procesu každého AEGEE eventu, avšak u SU je mu přikládána zvláštní důležitost vzhledem k tomu, že je to hlavní rozhodující faktor a konkurence je veliká. Důležité je myslet na to, že motivační dopis je neformální (takže žádné Dear Sir or Madam) a že kreativitě se meze nekladou, vlastně to ani nemusí být vyloženě dopis, ale klidně video, prezentace či cokoli co tě napadne. Pokud bys potřeboval/a s motivačním dopisem poradit, neváhej se obrátit na kohokoli z boardu, ať už osobně či mailem, rádi ti poradíme 🙂

Co je zahrnuto v ceně SU

  • ubytování po dobu eventu
  • jídlo formou polopenze (speciální diety, omezení a požadavky nezapomeň zmínit v přihlášce)
  • přeprava v rámci eventu
  • vstupné, aktivity a společenský program zahrnutý v programu

Ubytování

Možnosti ubytování jsou v rámci SU jsou různé. V rámci SU můžeš bydlet v hostelu, kempu ve stanu či chatičkách, studentských kolejích či na bytě u organizátorů letní. Někdy je dokonce možné, že je během jednoho eventu vystřídáš všechny. Aby tě taková situace nepřekvapila a měl/a jsi s sebou případně patřičné vybavení, vždy si pozorně přečti sekci “Lodging” v popisu SU.

Jazyk

Oficiálním jazykem v AEGEE je angličtina. Neměj však strach, díky celodenní komunikaci se zahraničními kamarády se i tvoje podceňovaná angličtina posune na vyšší úroveň. Účastníky SU jsou navíc lidé z celé Evropy, a protože angličtina není ve většině případů ani jejich rodným jazykem, jste na tom konec konců všichni stejně 😉 Letní je také skvělou příležitostí pro procvičování případně naučení se dalších jazyků.

 

English