Chci organizovat

My v AEGEE-Praha jsme organizátoři tělem i duší, a proto každoročně pořádáme svou Summer University, ať už samostatně, nebo ve spolupráci s dalšími anténami.

Baví tě organizovat nebo by sis rád vyzkoušel/a, co všechno plánování, organizování a realizace projektu pro přibližně 30 účastníků z celé Evropy obnáší? Oblastí, do kterých se můžeš zapojit je mnoho, od plánování logistiky (ubytování, doprava, stravování), přes konkrétní program a itinerář, až po vytváření grafického vizuálu či domlouvání dealů s partnery a sponzory.

Máš-li zájem se na přípravách SU podílet, neváhej kontaktovat kohokoli z Boardu

SU 2019: The Legend of the Czech Grail: Bohemian Mystery

Letos jsme se rozhodli oprášit úspěšný koncept hledání Českého Grálu a pokračovat tak v tradici tématické letní univerzity. Ve spolupráci s AEGEE-Plzeň jsme připravili program nabitý příběhovými aktivitami. Účastníci museli řešit hádanky, hledat stopy a hlavně bojovat proti temným silám. Tajemství ukrytého Českého Grálu se snažili odhalit nejdříve v Plzni, pak se přesunuli do jižních Čech a nakonec své dobrodružství zakončili v Praze. Jejich cestu celou letní univerzitou můžete shlédnout na videu níže.

SU 2018: The Legend of the Czech Grail

Na této letní jsme se rozhodli spojit své síly s AEGEE-Plzeň. Navštívili jsme Plzeň, jižní Moravu a Prahu. Hlavním tématem bylo hledání českého grálu.

SU 2017: 99 Reasons for CzechoSlovak Adventure

Summer University v roce 2017 proběhla ve spolupráci s našimi kamarády z AEGEE-Bratislava. Letní univerzita 99 Reasons for CzechoSlovak Adventure byla rozdělena do tří hlavních úseků podle lokalit, které jsme navštívili – Praha, jižní Morava, Bratislava. V Praze účastníky čekaly aktivity jako poznávání krásné stověžaté Prahy, pravá grilovačka ve Stromovce, workshopy na téma česká kultura, tradice a základy českého jazyka. Na Moravě jsme zjistili, že ne všechny národy zvládají jízdu na kole (pro některé účastníky to bylo poprvé), ochutnali jsme moravské vinné poklady v rámci řízené degustace, navštívili Lednicko-Valtický areál a připravili si pro účastníky pravou noční stezku odvahy. V Bratislavě bylo poznávání historie, kultury a kuchyně zakončeno silným adrenalinovým zážitkem v podobě skoku z mostu na laně.

SU 2016: Funtastic Four: Enter the time Machine

Rok 2016 se nesl v duchu fantastické čtyřky. Na organizaci Travelling Summer University spolupracovaly 4 velice atraktivní lokality – AEGEE-Praha, AEGEE-Bratislava, AEGEE-Budapest a AEGEE-Wien. Celá SU byla provázena příběhem, v rámci kterého účastníci hledali ztracené součástky na opravu stroje času. Během této letní univerzity se prověřily zejména komunikační, organizační a logistické dovednosti organizátorů při spolupráci na dálku.

SU 2015: Czech yourself and buckle up for an amazing ride

Summer Course zaměřený na českou historii a kulturu organizovaný v roce 2015 poskytl účastníkům příležitost pro nové zážitky a zkušenosti. Účastníci navštívili 4 hlavní místa Čech – Prahu, Plzeň, Karlovy Vary a Český Krumlov. Mezi nezapomenutelné aktivity a zážitky patří nepochybně pravé české vodáctví v podobě sjezdu Vltavy na kajacích a následné spaní ve stanech, návštěva Karlových Varů v době Karlovarského Filmového Festivalu a možnost vidět, jak se vyrábí český tekutý poklad v Plzeňském pivovaru.

English