Volby nového Boardu AEGEE-Praha na období 2017/2018

Dne 8. listopadu 2017 se bude konat lokální Agora. V rámci této akce proběhnou volby do nového Boardu a Supervisory Boardu AEGEE-Praha a bude prezentován Activity Report současného Boardu za svoje funkční období. Současně dojde k hlasování o povýšení jenoho z našich členů na Čestného člena. 

Voleb se může účastnit každý člen AEGEE-Praha. Akce se bude konat na VŠE v místnosti NB 456 od 19.45hod.

Níže naleznete pozice, na které je možné kandidovat a jejich podrobný popis. Kandidatury s motivačními dopisy přijímáme do 4. listopadu 2017, 20.00 na e-mailové adrese aegee@aegee-praha.cz

Podrobný popis pozic:

President
Secretary
Treasurer
PR Responsible
HR Responsible
IT Responsible
Supervisory

 

 

The elections of the new AEGEE-Praha Board for the period 2017/2018

On the 8th of November 2017 the local Agora will be held. As part of this event the new Board of AEGEE-Praha and Supervisory Board will be elected. The Activity Report of current Board for its term of office will be presented, too. Moreover, there will be a vote on promoting one of our members to Honorary member of AEGEE-Praha.

Every member of AEGEE-Praha has a right to take part in the election. The event is taking place at the University of Economics in a room NB 456 at 19.45. Below you will find the positions you can stand for. We accept candidacy with motivational letter until 8 pm, 4th of November 2017, at address: aegee@aegee-praha.cz.

 

President
Secretary
Treasurer
PR Responsible
HR Responsible
IT Responsible
Supervisory

English