Jak se přihlásit

Staň se členem lokální antény

Aby sis mohl podat přihlášku na letní univerzitu, tak musíš být členem některé z lokálních antén. V našem případě se staneš členem AEGEE-Praha. Více informací o tom, jak se stát členem, najdeš zde.

Pokud si splnil všechny kroky přihlášení, pak již máš své přihlašovací údaje do intranetu AEGEE, díky kterým si můžeš podat přihlášku na letní univerzity. Proces přihlášení chvilku trvá, proto nenechávej členství na poslední chvíli!

Na stránkách www.aegee.org/su nalezneš veškeré informace k Letním univerzitám a zároveň na těchto stránkách můžeš podat přihlášku na tebou vybranou letní. Nejprve se přihlaš pod svým loginem a následně v sekci ” Applicants” klikni na “Fill in Application Form”. 

Krok 1 – potvrzení údajů z intranetu a seznámení s podmínky výjezdu na Letní univerzitu

  • První krok je projít si svoje údaje, které si zadával do intranetového účtu. Pokud něco nesedí, tak to, prosím, uprav. V tomto kroku také vyjadřuješ souhlas s podmínkami výjezdu na Letní univerzitu a pro případ nouze zadáváš kontaktní osobu.

Krok 2 – víza, AEGEE zkušenost a vybrané Letní univerzity

  • V dalším kroku je třeba doplnit údaje z tvého pasu pro případ nutnosti víza, takže je třeba si zkontrolovat, zda-li vízum pro danou zemi potřebuješ či nikoli. Vyplněním těchto údajů nic nezkazíš 🙂
  • Zde je také třeba doplnit tvé předcházející zkušenosti s AEGEE. Pokud žádné zkušenosti ještě nemáš, nevadí.
  • Následně si už vybíráš konkrétní Letní univerzity, kam bys chtěl vyrazit. Můžeš si vybrat jednu až tři, k organizátorům se ale dostane pouze jedna tvá přihláška.

Krok 3 – ideální Letní univerzita a motivační dopis

  • Posledním krokem je pak popsat, jak si představuješ ideální Letní Univerzitu a napsat motivační dopis pro vybrané Letní univerzity. Motivační dopis by měl být neformální, říct něco zajímavého o tobě, měl by odpovědět na otázku „Proč právě ty?“ a hlavně musí zaujmout! Kreativitě se meze nekladou 🙂 
  • Součástí přihlášky mohou být až 3 doplňující otázky od organizátorů konkrétní Letní univerzity. 

Proč si můžeš vybrat až 3 letní univerzity?

Když si vybereš jednu letní univerzitu, tak se tvůj motivační dopis pošle rovnou a nezáleží na tom, kolik mají přihlášek. Ale pokud sis vybral více letních univerzit, tak se tvůj motivační dopis pošle pouze na jednu univerzitu, kde máš největší šanci na přijetí. Toto se docílí takzvanou automatickou preselekcí (žádný lidský zásah, neptejte se!) na základě několika kritérii: pohlaví, věk, a anténa.

 

English