Summer University

Letní univerzity je nejstarší a nejoblíbenější projekt AEGEE, který probíhá již více než 25 let. Jedná se o krátkodobé pobyty (od jednoho do čtyř týdnů) organizované jednotlivými pobočkami v síti AEGEE. V rámci Letních univerzit poznáte kulturu dané země, seznámíte se s novými přáteli, naučíte se říct „ahoj“ nebo „na zdraví“ ve více než 20 jazycích a…

…zkrátka zažijete spoustu zážitků a to jen a jen díky AEGEE 🙂

Letní univerzity jsou krátkodobé pobyty trvající většinou 10 – 15 dní, které se konají ve většině měst, kde má AEGEE své pobočky. Jedná se tak o skvělou příležitost poznat místní kulturu, kuchyni a hlavně nové přátele. O navštívené zemi si uděláte svůj obrázek díky tomu, že Vašimi průvodci budou místní, kteří Vám ukáží nejen turistická místa, ale i skrytá zákoutí, o kterých byste se jinak ani nedozvěděli. Zajímá vás místní jazyk, denní rytmus, přírodní a kulturní krásy, večerní párty, lokální gastronomie atd.?  Tohle všechno na vás čeká na Letních univerzitách!

Všechny informace o Letních univerzitách naleznete zde: www.aegee.org/SU

Jak se přihlásit

Staň se členem lokální antény

Aby sis mohl podat přihlášku na letní univerzitu, tak musíš být členem některé z lokálních antén. V našem případě se staneš členem AEGEE-Praha. Více informací o tom, jak se stát členem, najdeš zde.

Pokud si splnil všechny kroky přihlášení, pak již máš své přihlašovací údaje do intranetu AEGEE, díky kterým si můžeš podat přihlášku na letní univerzity. Proces přihlášení chvilku trvá, proto nenechávej členství na poslední chvíli!

Na stránkách www.aegee.org/su nalezneš veškeré informace k Letním univerzitám a zároveň na těchto stránkách můžeš podat přihlášku na tebou vybranou letní. Nejprve se přihlaš pod svým loginem a následně v sekci ” Applicants” klikni na “Fill in Application Form”. 

Krok 1 – potvrzení údajů z intranetu a seznámení s podmínky výjezdu na Letní univerzitu

 • První krok je projít si svoje údaje, které si zadával do intranetového účtu. Pokud něco nesedí, tak to, prosím, uprav. V tomto kroku také vyjadřuješ souhlas s podmínkami výjezdu na Letní univerzitu a pro případ nouze zadáváš kontaktní osobu.

Krok 2 – víza, AEGEE zkušenost a vybrané Letní univerzity

 • V dalším kroku je třeba doplnit údaje z tvého pasu pro případ nutnosti víza, takže je třeba si zkontrolovat, zda-li vízum pro danou zemi potřebuješ či nikoli. Vyplněním těchto údajů nic nezkazíš 🙂
 • Zde je také třeba doplnit tvé předcházející zkušenosti s AEGEE. Pokud žádné zkušenosti ještě nemáš, nevadí.
 • Následně si už vybíráš konkrétní Letní univerzity, kam bys chtěl vyrazit. Můžeš si vybrat jednu až tři, k organizátorům se ale dostane pouze jedna tvá přihláška.

Krok 3 – ideální Letní univerzita a motivační dopis

 • Posledním krokem je pak popsat, jak si představuješ ideální Letní Univerzitu a napsat motivační dopis pro vybrané Letní univerzity. Motivační dopis by měl být neformální, říct něco zajímavého o tobě, měl by odpovědět na otázku „Proč právě ty?“ a hlavně musí zaujmout! Kreativitě se meze nekladou 🙂 
 • Součástí přihlášky mohou být až 3 doplňující otázky od organizátorů konkrétní Letní univerzity. 

Proč si můžeš vybrat až 3 letní univerzity?

Když si vybereš jednu letní univerzitu, tak se tvůj motivační dopis pošle rovnou a nezáleží na tom, kolik mají přihlášek. Ale pokud sis vybral více letních univerzit, tak se tvůj motivační dopis pošle pouze na jednu univerzitu, kde máš největší šanci na přijetí. Toto se docílí takzvanou automatickou preselekcí (žádný lidský zásah, neptejte se!) na základě několika kritérii: pohlaví, věk, a anténa.

 

 

 

Typy letních univerzit

Rozlišujeme 3 typy letních univerzit, mezi hlavní rozdíly patří počet navštívených míst a tématické zaměření. Maximální cena Letní univerzity je 98 EUR na týden (tj. 14 EUR na den), v ceně je zahrnuto ubytování, dvě jídla denně a program. Akce trvá od dvou do čtyř týdnů.

Summer Course (SC)

Summer Course je typ Letní univerzity zaměřené na specifické téma, od výuky jazyka a místní kultury po životní prostředí a politiku. Vzdělávání v daném tématu je vyčleněno minimálně 14 hodin týdně.

Summer Course Plus (SC+)

Summer Course Plus je podobný klasickému Summer Course, liší se rozsahem výuky – účastníkům je zajištěno vzdělávání min. po dobu 18 hodin týdně a to odborníky na dané téma.

Travelling Summer University (TSU)

Cestovní letní univerzita je organizována více anténami a účastník navštíví minimálně 4 různá místa. Cílem je především poznat místní kulturu a tradice, výuce je věnováno 10 hodin týdně.

 

 

Letní v Praze – 99 Reasons for CzechoSlovak Adventure

 • Letní univerzita organizovaná ve spolupráci AEGEE-Praha a AEGEE-Bratislava
 • Navštívená místa: Praha, Jižní Morava, Bratislva
 • 26.6.2017 – 10.7.2017
 • Poplatek: 210€, dobrovolný poplatek: 40€
 • Počet účastníků: 25

Více informací na webu SU a na Facebooku.

 

 

English