Summer University: The five SENSES of BILBAO 2/2

Ahoj, chtěla bych se s Vámi podělit o zážitky ze SU v Bilbau, na kterou jsem se letos v srpnu vydala.
Byla to moje druhá Summer University, takže už jsem trochu věděla, co očekávat. Byla jsme skupina asi o 30 lidech. Co se týče národností, přišlo mi to hezky rozdělené. Nejvíce asi bylo lidí z Itálie (4). Každopádně jsme si podle mě hezky sedli a neměli jsme mezi sebou nikoho, kdo by se s někým nebavil nebo nám nebyl sympatický.

Jak se dalo z názvu vyčíst, hlavním tématem byly smysly – Bilbao – 5 senses. Měli jsme tím pádem zaměřené workshopy na smysly, například jsme se učili znakovou řeč přímo od paní, která byla hluchá. Samozřejmě jsme měli i aktivity jako prohlídky města, učení se místních jazyků, návštěvu festivalů atd. Program byl velmi pestrý a můžu říct, že jsem se snad ani jednou nenudila.

Pokud váháte, zda někam vyjet na SU, rozhodně do toho jděte! Je to určitým způsobem krok z Vaší komfortní zony, ale stojí to za to. Ať už kvůli zlepšení angličtiny nebo dokázání sami sobě, že jste schopni se vydat úplně do neznáma mezi cizí lidi. Zezačátku jsem měla samozřejmě strach, ale musíte si uvědomit, že jste na tom vlastně všichni stejně. Ve finále se nikomu nechce ani jet domů!

Tereza Vašátková, AEGEE-Praha

 

English