Ozvěny po LTC AEGEE-Praha 2015 – Your Key to AEGEE

Jen co se nám všichni členové vrátili z Letních univerzit, připravili jsme pro ně víkend plný informací o naší organizaci, AEGEE spiritu a začlenili je do naší velké rodiny 🙂 Šlo o Lokální tréninkový kurz, který byl určen hlavně pro naše nováčky. Akce se konala v termínu 11.-13. září v Živohošti.

A jak jsme se během víkendu měli? O tom píšou naše dvě nové nadšené členky Nicole Piková a Jaruška Šmolíková, každá svým osobitým stylem.

 

Letní univerzity jsou minulostí, člověk jen dočerpává energii z letních zážitků a snaží se zkrotit svou cestovní horečku, která říká: „sbal si kufr a jeď…kamkoliv!“ Horečku jsem utlumila přihláškou na Agoru. Když jsem zjišťovala, co všechno se má na Agoře dít a kdo tam bude, narazila jsem na spoustu pojmů a zkratek, u kterých jsem vůbec netušila, co znamenají: CIA, CD, delegát a další. V tu chvíli jsem si uvědomila, že toho vlastně po těch 8 měsících, co jsem členem, o AEGEE jako organizaci moc nevím.

Local Training Course (nejen) pro nováčky, který se konal 11. – 13. září, byl tak ideální příležitostí, jak se dozvědět něco o tom, jak to v AEGEE chodí, ale také poznat nové lidi, svoje možnosti, schopnosti a přeci jen si ještě trošku pocestovat, i když jen na Živohošť. Díky krásnému počasí, které organizátoři zajistili, se většina aktivit mohla odehrávat venku. Program LTC byl velice zajímavý a užitečný. Byly pro nás připravené workshopy na téma interkulturní komunikace, projektový management a poznání své osobnosti v obchodních vztazích. Nebyla to ale žádná suchá teorie, vše jsme si hned zábavnou formou vyzkoušeli v praxi. Nechyběly ani get-to-know-each-other games a energizery mezi workshopy. I když jsme byli skupinka Čechů a Španěl, byli jsme schopní připravit parádní European night, které se zúčastnilo 8 států.

LTC bych zhodnotila jako velice zdařilou akci, na které jsem si užila spoustu legrace, poznala zajímavé lidi, něčemu novému se naučila a především našla klíč k AEGEE a potvrdila si, že stát se jeho součástí, byla správná volba.

***

Byl pátek 11. září a já vyrážela na víkend s partou lidí z AEGEE-Praha. Jela jsem na lokální tréninkový kurz (LTC) s názvem “Your KEY to AEGEE”. Nikdy předtím jsem s nimi nebyla a nikoho jsem tam vůbec neznala, ale přesto jsem se tam moc těšila a věřila, že to bude vydařená akce, jako byla Summer University letos v létě s AEGEE. A nemýlila jsem se. Hned po setkání se rozjela velká diskuze o letních universitách, o zážitcích s AEGEE a o všem možném, co se týká AEGEE.

Po příjezdu do kempu nás s radostí přivítali ostatní členové, kteří jeli autem z Prahy, a jak tomu už tak bývá, naše autobusová skupinka odjížděla z Prahy jako první a dorazila jako poslední. Po pravé české večeři – svíčkové – nás usměvavá a energická prezidentka Šárka oficiálně přivítala na kurzu a hned poté jsme si zahráli první ice-breakingovou hru. Každý dostal vytištěné hodiny a musel si na každou hodinu někoho domluvit. Byl to nejlepší způsob, jak nenásilnou formou všechny poznat a osobně se s nimi seznámit. Poněvadž to šlo velmi dobře, večer jsme zakončili na místní diskotéce.

Na druhý den po snídani jsme měli dopoledne nabité workshopy. Nejenom, že jsem se dozvěděla jaký jsem typ osobnosti, ale hlavně jsem se učila práci v týmu a projektový management. Dostali jsme například za úkol za určitý čas postavit co nejvyšší možnou stavbu z neuvařených špaget, něco málo izolepy, provázku a kousku papírku na vrcholu. Každá skupinka se s tím poprala jinak, ale nakonec všechny zdařile dokončily své dílo.

Po obědě nás čekaly workshopy týkající se samotné organizace AEGEE a AEGEE-Praha. Dozvěděla jsem se, jak se mohu aktivně zapojit, a hlavně co můžu zažít a podniknout. Jedna z věcí, které AEGEE-Praha pořádá, jsou několikadenní eventy, které jsme měli možnost i navrhnout a vymyslet. Z hlavních bodů LTC je velmi známá a oblíbená European Night. Za celý večer člověk procestoval téměř celou Evropu. Od východního Ruska až po slunné Španělsko. Zkrátka, vydařený večer se samými specifickými evropskými dobrotami.

V neděli jsem hráli super hru s názvem Derdiliáni. Byla zaměřena na interkulturní toleranci, kde jsme si hráli na velmi divnou civilizaci. Víkend jsme zakončili společným obědem v Benešově a pak se následně vydali domů.

Po příjezdů domů jsem si otevřela svou obálku se vzkazy, které mi tam dávali členové kurzu po celou dobu LTC. Musím říci, že jsem byla velmi mile potěšena. Přesto, že jsem tam nikoho neznala, jsem si během víkendu našla nové kamarády. 🙂

 

_

Autorky: Veronika Kundríková, Nicole Piková a Jaroslava Šmolíková

 

English