Československý víkend vol. III

Poslední listopadový víkend se uskutečnilo v pořadí již třetí setkání antén z Česka a Slovenska. Na obvyklém místě “někde uprostřed”, ve vísce Sklené na Vysočině, se sjeli zástupci AEGEE-Bratislava, AEGEE-Brno, AEGEE-Plzeň a AEGEE-Praha. Cílem víkendu bylo prohloubit přátelské vztahy, domluvit budoucí spolupráci a sdílet zkušenosti a nápady. V průběhu víkendu jsme tedy diskutovali, workshopovali, vzdělávali se, rozšiřovali si obzory a hlavně jsme se dobře bavili.

Páteční večer se nesl v neformálním duchu vítání starých přátel a poznávání nových. Při seznamovacích hrách jsme museli zapojit nejen paměť, ale i fantazii a občas hrubou sílu – to když došlo na ničení nafukovacích balonků. Oslavili jsme také dvoje narozeniny a zbytek večera a velkou část noci jsme zasvětili volné zábavě.
V sobotu nastala chvíle pro trošku serioznější program a diskuzi členů jednotlivých antén. Zjistili jsme, jak to na jednotlivých místech funguje a nasdíleli jsme si tipy a triky, které můžeme použít ve svých anténách.
V rámci workshopů jsme se dozvěděli něco o grafice a zdravé výživě a také jsme si v týmech zkusili naplánovat vlastní event – vítězem byla Agora organizovaná 100% šťastnými a výkonnými členy AEGEE-Pchongjang.
Odpoledne nesměla chybět outdoorová bojovka, abychom si užili čerstvého vzduchu a sněhové pokrývky. Zadáním bylo ze sněhu postavit protikandidáta největšího patriota z Vysočiny a natočit mu volební spot. V týmech jsme vytvořili ze sněhu plošné obrazce i propracované skulptury vysoké estetické a intelektuální kvality 🙂
Jako na každém správném setkání členů z různých antén nemohlo chybět nějaké to (byť neoficiální) přetahování o vlajky a zejména Evropská noc. Co na tom, že účastníci pocházeli všeho všudy ze dvou států – měli jsme zastoupení celkem deseti evropských zemí sjejich pochutinami (zejména tekutými :)). Prezentací států a ochutnávání zahájilo další party, která trvala opět až do časných ranních hodin.
V neděli dopoledne už nezbývalo než se rozloučit a těšit se na další setkání a domluvenou spolupráci.
N01_2670
English