AEGEE Network meeting 2018 v Praze

Ve dnech 8. – 11.11 se uskutečnil Network meeting organizovaný členy AEGEE-Praha ve spolupráci se Spyrosem z Commitee Director (AEGEE-Europe) a Polinou z Netcommu. Přijali jsme mezi sebe 22 účastníků, ti byli z Německa, Ruska, Maďarka, Itálie, Španělska, Nizozemska (snad jsem na nikoho nezapomněl). Ubytováni jsme byli v úžasném hostelu Brix na Žižkově. Pro první příchozí byla přichystána city tour od teamu Ananaß, následovaly ice-breaking games a hlavní událost večera Pub quiz o tekuté ceny na baru.

V dalších dnech se konal hlavní program v prostorách VŠE Praha. V pátek byly workshopy na téma AEGEE Opportunities, Best of my local, Project hub (můj oblíbený), následovala večeře (pizza) a párty v centru Prahy. Přeci jen pátek je pátek a Praha je Praha.

V sobotu jsme začali program workshopem o komunikačních kanálech, následovala diskuze na téma Antenae Criteria a EPM Consultation. Poslední večer byl tématický, konala se již tradiční European night. Každý představil jídlo a pití ze své země, organizátoři a trenéři otestovali kvalitu podávaných látek a pak už byla volná zábava. Během té dokonce i znepřátelený Köln spojil své síly ve stolním fotbálku s Düsseldorfem.

V neděli jsme již celou akci pouze slavnostně zakočili v prostorách xPortu na Žižkově. Celý prodloužený víkend byl velice inspirativní a plný skvělých zážitků se zajímavými lidmi napříč Evropou. Skvělou práci odvedl tým AEGEE-Praha a trenéři Polina se Spyrosem. Snad bych měl jen jedno přání do budoucna, a tím je více aktivních členů tady v Praze, kteří by mohli organizovat a zažívat podobné věci. Jsem si téměř jist, že mnozí kamarádi z tohoto víkendu se znovu setkají, ne nadarmo se v AEGEE loučíme se slovy:

See you somewhere in Europe!

Za AEGEE-Praha,

Adam

English